آموزش کاربردی ترمینال اوبونتو دسکتاپ – قسمت نهم

سلام خدمت شما دوست گرامی

در این ویدیو آموزشی به شما یاد می‌دهم که چطور میتوانید از Keyboard Shortcutهای ترمینال اوبونتو لینوکس به صورت کاربردی استفاده نمایید.

بهره‌مندی از Keyboard Shortcut یا کلیدهای سریع، امکانی است برای مدیریت کردن ترمینال با فشردن یک سری کلیدهای خاص روی کیبورد شما. وارد کردن کلید‌هایی که در آموزش به شما یاد میدهم به شما این امکان را می‌دهد که خیلی سریع بتوانید با ترمینال اوبونتو خودتان کار کنید. مثلا خیلی سریع و راحت با زدن دکمه‌ی Ctrl + l میتوانید صفحه ترمینال خود را از کدها و دستورات اضافی پاکسازی کنید. با دانستن این کلیدها شما قادر خواهید بود بدون اتلاف زمان و مانند یک حرفه‌ای ترمینال خودتان را مدیریت کنید. لازم به ذکر هست که این آموزش برای افرادی مناسب است که از ترمینال اوبونتو لینوکس دسکتاپ استفاده میکنند و تنها چند دستور خاص آن در اوبونتو سرور کاربرد دارد. امیدوارم از این آموزش لذت ببرید و به شما کمک کند که بهتر از ترمینال خودتان استفاده نمایید.

محمدصادق

من محمدصادق هستم، مدرس علوم رایانه‌ای، متخصص در حوزه‌ی لینوکس، گیم هاستینگ، شبکه که در حال حاضر مدیریت مجموعه زیلی گیم را با عشق برعهده دارم. رسالت من بهتر زندگی کردن و جهان را جای زیباتری برای زندگی نمودن است.

دیدگاهتان را بنویسید