آموزش Snapcraft قسمت اول – نصب اسنپ در توزیع‌های مختلف لینوکس

در این سری ویدیو آموزشی به شما یاد میدهم که چطور میتونیم هسته اصلی اسنپ را در سیستم عامل‌های توزیع لینوکس نصب کنید.

نصب در سیستم عامل هایی که به مرور آموزش داده میشوند :

دبیان‌بیس‌ها یعنی:‌

نسخه اصلی دبیان (Debian)

اوبونتو (Ubuntu)، کوبونتو (Kubuntu)، لوبونتو (Lubuntu)، زوبونتو (Xubuntu)

المنتری او اس (elementary OS)، گالیوم او اس (GalliumOS)، کالی لینوکس (Kali Linux)، پروت سکوریتی او اس (Parrot Security OS) کی دی ای نئون (KDE Neon)، لینوکس مینت (Linux Mint)، رزبری‌پای او اس (Raspberry Pi OS)

و همچنین باقی سیستم عامل‌های مبتنی بر آرچ و ردهت و .. :

منجرو (Manjaro)، اپن سوزه (openSUSE)، فدورا (Fedora)، سنت‌ او اس (CentOS)، سالاس (Solus)، ردهت اینترپرایز (Red Hat Enterprise Linux (RHEL))

که البته سیستم عامل ردهت اینترپرایز به دلیل اینکه امکان دانلود و خرید آن فعلا محیا نیست آماده سازی نخواهد شد اما نسخه فدورا و سنت او اس که آموزش داده میشود میتواند این سیستم عامل را نیز پوشش بدهد چرا که توزیعی مشتق شده از ردهت اینترپرایز هستند.

از آنجا که توزیع های سیستم عامل لینوکس بسیار متنوع هستند، در حال حاضر ویدیو سیستم عامل اوبونتو که یک سیستم عامل فوق العاده دبیان بیس هست را برای شما دوستان گرامی ام آماده سازی کرده ام و به مرور تلاش میکنم که تمامی سیستم عامل هایی که اسنپ را پشتیبانی میکنند را نیز به این لیست اضافه نمایم. از دیدن این ویدیو‌ آموزشی فوق العاده لذت ببرید و امیدوارم هر روز شاهد پیشرفت کاربران عزیزم باشم. تقدیم با عشق.

محمد صادق.

محمدصادق

من محمدصادق هستم، مدرس علوم رایانه‌ای، متخصص در حوزه‌ی لینوکس، گیم هاستینگ، شبکه که در حال حاضر مدیریت مجموعه زیلی گیم را با عشق برعهده دارم. رسالت من بهتر زندگی کردن و جهان را جای زیباتری برای زندگی نمودن است.

دیدگاهتان را بنویسید