آموزش Snapcraft قسمت صفرم

در این ویدیو آموزشی قسمت صفرم «آموزش پکیج‌منجیر Snapcraft» را با هم شروع میکنیم. در این قسمت شما را با snap و snapd و snapcraft و snap-store آشنا میکنم. کاملا توضیح میدهم که چرا ضروری ایست از این پکیج‌منیجر در لینوکس خود استفاده کنیم و چه مزایا و نکات مثبتی بهرمند میشویم. در این قسمت با مفاهیم اصلی و پشت صحنه پکیج‌منجیرها آشنا شده و توزیع هایی که اسنپ را پشتیبانی میکنند را میبینیم.

نکات مثبت اسنپ:

مجموعه ای گسترده از نرم افزارهای فوق العاده که بیشتر از ۹۰٪ آنها به رایگان در اختیار تمامی کاربران جهان از جمله ایرانیان و فارسی زبانان قرار داده شده است.

بروزرسانی آسان نکته مثبت دیگر اسنپ است، شما میتوانید به راحتی تمام بسته های نصبی خود را بروزرسانی کنید.

همچنین نکته مثبت دیگر اسنپ، قابلیت بروزرسانی مبادله ای یا همان transactional است که کاربر را از دانلود مجدد کل نرم افزار بروزرسانی شده بی نیاز میکند و تنها پکیج‌های بروزرسانی شده شناسایی شده و در فایل اسنپ بروزرسانی میشوند.

نکته مثبت دیگر اسنپ، حذف وابستگی های نرم افزاری است. بسته های نصبی توسط اسنپ به صورت یک فایل یکتایی دانلود میشوند که تمام نیازهای هر نرم افزار به صورت اختصاصی در بسته مستقل اسنپ قرار گرفته است و بنابراین با بروزرسانی نرم افزارها مشکل خطا در نرم افزارهای دیگر را نخواهیم داشت (مسئله ای که در پکیج‌منیجرهای متداول وجود دارد)

نکته مثبت بعدی اسنپ اجرا نرم افزارها مستقل از سیستم دو در غالب sandbox است که امکان خرابی سیستم عامل هنگام نصب یک نرم افزار را بسیار کاهش میدهد چرا که نرم افزار به سیستم عامل دسترسی ندارد و در محیط مستقل قرار گرفته است و امنیت سیستم عامل بالاتر میرود

برای مشاهده نکات آموزشی بیشتر فایل ویدیویی را مشاهده نمایید. امیدوارم شاهد رشد و پیشرفت بیشتر شما لینوکسی عزیز باشم.

محمدصادق

محمدصادق

من محمدصادق هستم، مدرس علوم رایانه‌ای، متخصص در حوزه‌ی لینوکس، گیم هاستینگ، شبکه که در حال حاضر مدیریت مجموعه زیلی گیم را با عشق برعهده دارم. رسالت من بهتر زندگی کردن و جهان را جای زیباتری برای زندگی نمودن است.

دیدگاهتان را بنویسید